24°C bezchmurnie

Zamknęli w kadrze - opowiedzieli piórem

Kończy się trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego "Zamknij w kadrze, opowiedz piórem", organizowanego przez Szkolę Podstawową im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie. Jury właśnie oceniło zgłoszone prace, a oficjalne podsumowanie odbędzie się 19 maja.

Głównym celem artystycznej rywalizacji jest sfotografowanie i opisanie ciekawych miejsc w Polsce oraz zachęcenie innych do odwiedzenia tych zakątków. Zadaniem uczestników jest przesłanie zdjęcia przyrody ożywionej lub nieożywionej, krajobrazu czy pejzażu wraz z opisem fotografii w formie poetyckiej albo prozatorskiej. Podobnie jak w poprzednich latach fotografie i wiersze, opowiadania, listy oraz inne prace literackie, nadesłali autorzy z różnych części Polski, od Buska-Zdroju, przez Elbląg po Lublin.

Członkowie jury postanowili przyznać za nie 10 nagród i 8 wyróżnień.

Jedyną nagrodę dla najmłodszych autorów z klas I - III szkoły podstawowej nagrody otrzyma Sandra Derylak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych za pracę "Nad jeziorem szumi las".

Na liście nagrodzonych w kategorii klas IV - VI są: Rafał Mankiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku za "Wiosenną melancholię"Nela Kaproń ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie za "Bażanta zwyczajnego" i Izabela Małek ze Szkoły Podstawowej im. księdza Jerzego Popiełuszki w Bukowej za "Białą Damę". Wśród wyróżnionych znaleźli się: Hanna Zipser z Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski w Lublinie za "Fraszkę na kłosa"Klaudia Lipska ze Szkoły Podstawowej im. Joachima Lelewela w Jakubowicach Konińskich za "Piękny wieczór"Patrycja Oroń ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy za "Potok wrażeń" i Mateusz Nowak z SP im. M. Romanowskiego w Józefowie za "Piękno Nepryszki".

Nagrody za prace przygotowane przez gimnazjalistów trafią do: Jakuba Karwana z Samorządowego Zespołu Szkół Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Józefowie za "Kaczkę elegantkę"Wiktorii Witczak z Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju za pracę "Jest takie miejsce" i, kolejnej reprezentantki tej szkoły, Krystyny Jagodzińskiej za "Magię zachodzącego słońca". Na liści wyróżnionych są Hubert Nieśpiał z SZS Gimnazjum im. M. Romanowskiego w Józefowie za "Zaproszenie na Roztocze" i Katarzyny Siemieniec z SG 1 w Busku-Zdroju za "Samochwałę".

W najstarszej kategorii wiekowej uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych nagrody odbiorą Weronika Kierepka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku za "Azyl"Aleksandra Cząstkiewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju za "Ataraksję wśród szumu Bałtyku" i Karolina Kopińska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Parczewie za "Dziewczynę nad jeziorem". W tej grupie autorów jury przyznało również dwa wyróżnienia dla Jerzego Strzałki z Tereszpola-Zaorendy za "Boskie słońce nad Roztoczem" i Mateusza Zielińskiego z II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu za pracę pod tytułem "Faux Nuit".

Wręczenie nagród i wyróżnień oraz podsumowanie konkursu, na które organizatorzy zapraszają laureatów, ich opiekunów oraz osoby, którym twórczość młodego pokolenia jest bliska, odbędzie się 19 maja o 13.00 w SP w Józefowie.

Zamknęli w kadrze - opowiedzieli piórem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się