19°C słabe opady deszczu

Uwaga piesi

Sprawy kryminalne, Uwaga piesi - zdjęcie, fotografia

W ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” na drogach powiatu krasnostawskiego pojawiła się większa liczba policjantów. Mundurowi z Krasnegostawu ujawnili 27 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Ponadto 20 kierowców zostało ukaranych za przewinienia popełniane w rejonie przejść dla pieszych.

7 marca w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” na drogach powiatu krasnostawskiego pojawiła się większa liczba policjantów. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez pieszych a także przez kierujących wobec pieszych. W ramach wzmożonych działań funkcjonariusze ujawnili 27 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 23 z nich zostało ukaranych mandatami. Wobec czterech zastosowano pouczenia. Niemalże wszystkie wykroczenia polegały na przechodzeniu w miejscu niedozwolonym. Ponadto mundurowi ukarali 20 kierujących pojazdami. Najczęściej ujawnianym wczoraj wykroczeniem popełnianym przez zmotoryzowanych, było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. 19 kierowców przyjęło mandaty karne, wobec jednego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Uwaga piesi komentarze opinie

  • IMHO - niezalogowany 2017-04-16 09:22:55

    Żenujące są te akcje z serii "niechroniony uczestnik ruchu". Za przechodzenie przez pustą jezdnię, człowiek który nie stwarza żadnego zagrożenia (jeśli już to tylko dla siebie) przechodzi na własną odpowiedzialność i jest za to karany, za chodzenie. A taki "szofer", który pędzi w okolicach przejścia z nadmierną prędkością, lub wyprzedza przed przejściem, wjeżdża na warunkowej zielonej strzałce bez zatrzymania i upewnienia się czy nie rozjedzie człowieka na przejściu, albo wyprzedza rowerzystę na "żyletkę", robi to właściwie bezkarnie. Co dzień jestem światkiem kilkudziesięciu takich wykroczeń przez "kierowców". Bo policja nie widzi problemu w realnym zagrożeniu, a widzi problem w "niedozwolonymmiejscu". Żadna policja w europie tak nie postępuje. I teraz pytanie czy policja takimi działaniami chce poprawy bezpieczeństwa na drogach? Czy autorzy takich akcji zaglądają w statystyki wypadków na drogach - SEWIK? Czy policja potrafi czytać te statystyki, które notabene sama sporządza i wyciągać odpowiednie wnioski? Czyżby słynny dowcip o patrolu policyjnym, gdzie jeden policjant potrafi tylko czytać, a drugi tylko pisać nie był wcale dowcipem?

Dodajesz jako: Zaloguj się