16°C bezchmurnie

Urzędniku, rejestrujesz w CEIDG? ZUS zaprasza na szkolenie

Społeczeństwo, Urzędniku rejestrujesz CEIDG zaprasza szkolenie - zdjęcie, fotografia

W maju zmienią się zasady rejestrowania działalności gospodarczej. Przedsiębiorca odwiedzi o jedną instytucję mniej, a urzędnicy miast i gmin będą mieć dodatkowe zadania. Mogą się do nich przygotować podczas szkolenia w Tomaszowie Lubelskim, które organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Ta zmiana przepisów to udogodnienie dla przedsiębiorców. Dotychczas po zarejestrowaniu firmy w urzędzie miasta lub gminy musieli w ciągu siedmiu dni odwiedzić ZUS, żeby zgłosić się do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego, a swoich członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Od 19 maja załatwią to w urzędzie miasta lub gminy, który prowadzi Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej – tłumaczy naczelnik Wydziału Klientów i Korespondencji w biłgorajskim ZUS, Anna Pietras-Okoń. Przedsiębiorca odwiedzi więc jeden urząd zamiast dwóch.

Oznacza to dodatkowe zadanie dla urzędników, którzy prowadzą CEIDG. Będą przyjmować niektóre dokumenty ubezpieczeniowe. Dlatego ZUS przygotował dla nich bezpłatne szkolenie. Odbędzie się 26 kwietnia w siedzibie Inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Jana Pawła II 6, w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze (nr 209). Początek spotkania o godzinie 10.00. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia pod numerem telefonu 84 664 44 68.

Urzędniku, rejestrujesz w CEIDG? ZUS zaprasza na szkolenie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się