18°C słabe opady deszczu

Przemyt papierosów

Straż Graniczna, Przemyt papierosów - zdjęcie, fotografia

Kontrabandę ujawnili policjanci z Białej Podlaskiej, Puław i Tomaszowa Lubelskiego.  Bialscy stróże prawa zatrzymali wczoraj 46-latka, który w bagażniku passata przewoził 3 tysiące paczek papierosów. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 12:00 w miejscowości Rogoźnica. 46-letni kierujący VW usłyszał zarzut. Policjanci przypominają, że czyn ten stanowi naruszenie przepisów karno -skarbowych i zagrożony jest karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

Po południu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Puławach realizując ustalenia własne zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW Touran. Kierujący samochodem 39-letni mieszkaniec Radomia przewoził ponad 3 tys. paczek papierosów różnych marek oraz kilkanaście butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Kolejna kontrabanda została zabezpieczona przez policjantów z Tomaszowa Lub. Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Lubyczy Królewskiej ujawnili ponad 4 tysiące paczek papierosów w Hrebennem na terenie wynajętej stodoły. Właścicielem nielegalnych papierosów okazał się  58-letni mieszkaniec gm. Lubycza Królewska.  Na podstawie dalszych ustaleń zatrzymano tego samego dnia, mieszkańca Pabianic, który przechowywał w torbie podróżnej ponad 1 tys. paczek papierosów. 44-latek wyjaśnił Policjantom, że papierosy skupił od nieznanych mu obywateli Ukrainy z zamiarem dalszej sprzedaży.

Przemyt papierosów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się