6°C całkowite zachmurzenie

Problemy z prawem ma radny Andrzej K. ?

Radny, należący do ugrupowania PiS, do niedawna przedsiębiorca a wcześniej bezrobotny, może mieć problemy z prawem. Obecnie pracuje w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Andrzej K. został radnym Rady Powiatu z ramienia PiS w wyborach samorządowych w 2014 r. Wcześniej był bezrobotnym, później przedsiębiorcą. Obecnie pracuje w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Kilka miesięcy temu na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim policja nakazała zabezpieczyć w domu dokumentację finansową przedsiębiorstwa zarządzanego przez Andrzeja K.

Z informacji osób pokrzywdzonych wynika, że Andrzej K., fałszywe  dokumenty, wprowadził do obiegu trzy faktury VAT. Pomniejszając sobie należny podatek VAT i dochodowy,

naraził Skarb Państwa na straty.

Firma, która rzekomo miała wykonywać usługi, zaprzeczyła i oświadczyła, że są to lewe faktury. Jedna z lewych faktur VAT miała być wystawiona na kilkanaście tysięcy zł, np. za wywóz śmieci, których nie było.

Z informacji pracowników urzędu skarbowego wynika, że niezależnie od postępowania prokuratury zostało wszczęte dochodzenie w tej sprawie. Sprawa miała dotyczyć wprowadzenia do obiegu fałszywych faktur na rzecz jednego z klubów dyskotekowych działających na terenie gminy Turobin a które miał prowadzić Andrzej K. - radny PiS, który chciał być posłem z PiS-u na jesieni 2015 r. lecz nie uzyskał niezbędnego poparcia i został skreślony z listy kandydatów do sejmu.

Sprawa jest rozwojowa i Andrzej K. ma wkrótce usłyszeć zarzuty w związku z artykułem 270. Fałszerstwo dokumentów. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, oraz art. 233 § 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Nie tak dawno było głośno o Marianie K. ojcu Andrzeja K., mieszkańcu gminy Turobin. Marian K

http://www.gazetabilgoraj.pl/aktualnosci/ps-34997-56-latek-trafil-do-aresztu-za-handel-bronia/

Oraz na stronie internetowej http://www.piotrolszowka.pl/

 

Szef gangu zatrzymany – nowe fakty w sprawie

Funkcjonariusze Straży Granicznej, w okolicach Zamościa i Lublina, zatrzymali dziewięć osób podejrzanych o nielegalne posiadanie i handel bronią. W trakcie prowadzonych działań znaleziono 15 sztuk broni palnej w tym maszynową, 2 tys. sztuk amunicji, a także lunety i tłumiki.

W okolicach Zamościa i Lublina funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dziewięć osób podejrzanych o nielegalne posiadanie i handel bronią. Szefem gangu okazał się Marian K. mieszkaniec gminy Turobin. Za kierowanie nielegalnym procederem został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia pracowali nad sprawą od listopada ubiegłego roku. Wtedy mieli jedynie informację o tym, że w województwie lubelskim mogą działać osoby zajmujące się nielegalnym handlem bronią.
W trakcie szeroko zakrojonych czynności operacyjnych i śledczych zebrano materiały potwierdzające, że kilkanaście powiązanych ze sobą osób trudni się gromadzeniem, przerabianiem i sprzedażą broni i amunicji. Akcję związaną z zatrzymaniem podejrzanych funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG przeprowadzili 13 października przy dodatkowym wsparciu funkcjonariuszy z Nadbużańskiego OSG i Karpackiego Ośrodka Wsparcia SG w Nowym Sączu. W tym dniu około 150 funkcjonariuszy SG weszło do osiemnastu mieszkań i domów na terenie powiatu lubelskiego, janowskiego, biłgorajskiego, a także Krasnegostawu oraz innych miejscowości w województwie lubelskim. W akcji użyto 12 psów służbowych o specjalności do wyszukiwania broni, amunicji i materiałów wybuchowych. W działaniach ujawniono łącznie 15 sztuk broni palnej w tym maszynową m.in. karabin snajperski MAUSER, karabin maszynowy SA vz. 58, pistolet marki CZ model 27, karabin powtarzalny Shmidt-Rubin, 2 tys. sztuk amunicji różnych marek i kalibrów, lunety, tłumiki i części składowe broni.
Ostatecznie funkcjonariusze dotarli do głównego podejrzanego 56-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego, który kierował całym procederem. Zatrzymano w sumie 9 mężczyzn w wieku od 33 do 62 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty m.in. nielegalnego posiadania broni i handlu bronią. – Główny podejrzany to 56-letni mieszkaniec gminy Turobin Marian K., który usłyszał zarzut handlu bronią i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – informowała nas rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Elżbieta Pikor, dodając, że pozostali podejrzani otrzymali środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.
To nie pierwszy raz, kiedy piszemy o nielegalnym obrocie broni i amunicji. Dość niedawno, bo w czerwcu tego roku, również informowaliśmy o podobnym procederze, na trop którego wpadli policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji. Centralne Biuro Śledcze informowało, że funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 35 do 53 lat, którzy podejrzani są o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. W trakcie przeszukania miejsc ich zamieszkania policjanci, wspierani przez eksperta z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie, ujawnili i zabezpieczyli: 4 pistolety, 6 strzelb myśliwskich, 7 karabinków, 1 strzelbę wykonaną samodziałowo, 3 wiatrówki, na które wymagane jest zezwolenie, ponad 1 400 sztuk różnego rodzaju amunicji, 3 pojemniki z prochem strzelniczym oraz kilka istotnych elementów składowych broni palnej. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu biłgorajskiego. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, gdzie przedstawiono im zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Marian K. przez  działania oraz wstawiennictwo przez posła z PiS Piotra Olszówke wyszedł z aresztu . Do dnia dzisiejszego stawia się na Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju, ponieważ ma dozór policyjny.

Miejsce zdarzenia mapa Zamość


Problemy z prawem ma radny Andrzej K. ? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-05-01 09:31:10

    to prawy i sprawiedliwy radny i urzędnik w lubelskim urzędzie wojewódzkim no brawo !' to podatnik ma utrzymywać taki sort ludzi pisu?

  • Gość - niezalogowany 2017-05-10 17:49:05

    to pan wojewoda musi być baaaadzo prawy ! sokoroo taaakich prawych ludzi przyjmuje do pracy w urzędzie utrzymywanym przezz nas podatników pewnie posiłkował się opinią nieomylnego Pana POsła Z!!!!! z PIS Zamość

Dodajesz jako: Zaloguj się