16°C bezchmurnie

Powiatowy konkurs głośnego czytania „Radość czytania- 2017”- XVI edycja - eliminacje gminne 12.05.20

2 maja przez półtorej godziny delektowaliśmy się interprecjami przygotowanymi przez uczniów szkoły podstawowej wybranych fragmentów literackich. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie odbyły się eliminacje gminne Powiatowego konkursu czytelniczego pod tytułem "Radość z czytania 2017" ogłoszonego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju.

Eliminacje szkolne przeprowadziła Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i biblioteka szkolna. W etapie szkolnym wzięło udział 43 uczestników. Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele poloniści Urszula Brodziak i Katarzyna Otkała.  Komisja Konkursowa w składzie: Wanda Muca, Marianna Osuch i Joanna Margol wysłuchała 18 finalistów, którzy czytali teksty z literatury polskiej i światowej. Nagrodę główną i przepustkę do etapu powiatowego otrzymała Milena Dziwuraa wyróżnienia zdobyli: Wiktoria Styczyńska, Michał Gmyz, Norbert Puźniak, Michał Kołodziejczyk, Martyna Kozak  i Patrycja Kwiatkowska.

Wszyscy uczestnicy i laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowała firma Z. P. ALEXANDER i bliblioteka. Dla uczniów biorących udział w konkursie przygotowano poczęstunek oraz   zabawę „Mim w bibliotece”. Obejrzeli oni także wystawę „Lubię czytać książki, bo…”- wypowiedzi czytelników z Aleksandrowa i Viany oraz wystawę popularyzującą  twórczość Grażyny Bąkiewicz i nawiązującą do pobytu pisarki w Aleksandrowie.

Powiatowy konkurs głośnego czytania „Radość czytania- 2017”- XVI edycja - eliminacje gminne 12.05.20 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się