16°C bezchmurnie

Jubileusz 90-lecia jednostki OSP w Woli Obszańskiej 1927-2017

Strażacy z Gminy Obsza, wspólnie z władzami Gminy, jej mieszkańcami oraz zaproszonymi gośćmi świętowali 07 maja br. 90-lecie jednostki OSP w Woli Obszańskiej Uroczystość została połączona z gminnym Dniem Strażaka.

Służba strażaków ochotników z OSP w Woli Obszańskiej – pełna poświęcenia, hartu ducha i oddania – już od 90 lat wpisuje się w strzeżenie ludzkiego życia, zdrowia i dobytku przez ogniem, skutkami powodzi i wichur. Przez lata wierności zawołaniu „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, druhowie strażacy zasłużyli na szacunek, uznanie i wdzięczność. 7 maja br. obchodzili jubileusz 90-lecia swego istnienia. Wspólnie z nimi świętowała cała Gmina oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele Wojewody Lubelskiego, Starostwa Powiatowego, Pani Poseł Agaty Borowiec  oraz Pani Poseł Genowefy Tokarskiej, Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju, Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Poseł Pan Piotr Olszówka.

W stronę  jednostki z Woli Obszańskiej popłynęło wiele życzeń zarówno od władz strażackich wyższego szczebla, jak i samorządowych. O tym, że upływające 90 lat jej istnienia było czasem stałego rozwoju drużyny, często wbrew niesprzyjającym okolicznościom, świadczył krótki zarys historii straży w Woli Obszańskiej, przedstawiony przez obecnego jej prezesa druha Józefa Osucha. Druhów, którzy już odeszli, a którzy tworzyli tę piękną historię, uczczono podczas mszy świętej, natomiast kilku jej obecnym członkom przyznano za ofiarną służbę medale złote, medale srebrne i brązowe oraz odznaczenia. Jednostka została odznaczona złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa

Wspólne świętowanie zakończyło się defiladą jednostek OSP z terenu Gminy Obsza wraz ze Strażacką Orkiestrą Dętą.

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA DOSTĘPNA TUTAJ…

Jubileusz 90-lecia jednostki OSP w Woli Obszańskiej 1927-2017 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się