25°C pochmurno z przejaśnieniami

Jak poprawić swoją sytuację finansową?

Społeczeństwo, poprawić swoją sytuację finansową - zdjęcie, fotografia

Dzisiejszy styl życia, lansowany przez media i wzmacniany przez oferty banków, skłania do wiecznego zadłużania się i konsumpcji na kredyt. Za naszymi licznymi potrzebami często nie nadążają zarobki. W takiej sytuacji bieżące pokrycie wszystkich zobowiązań staje się z czasem coraz trudniejsze. Zobacz, w jaki sposób możesz poprawić domowe finanse i ograniczyć ryzyko nadmiernego zadłużenia.

 

Naucz się odraczać przyjemność w czasie

Nauka oszczędzania wiąże się w dużej mierze z odsuwaniem konsumpcji na późniejszy czas. Jednak nie każdy potrafi sobie odmawiać, przez co wpada w większe lub mniejsze tarapaty finansowe. Jednym z lepszych sposobów na ograniczenie wydatków jest dłuższe zastanawianie się nad zakupem danej rzeczy. Im dłużej się wahamy, tym większe prawdopodobieństwo, że dojdziemy do wniosków, iż dana rzecz nie jest warta swojej ceny i wcale nie jest nam tak potrzebna jak jeszcze do niedawna sądziliśmy. Pamiętajmy, że nieprzemyślanym wydatkom niemal zawsze towarzyszą emocje. Od tego przypływu euforii niektórzy się nawet uzależniając, doprowadzając budżet domowy do ruiny.  O zakupach warto nauczyć się myśleć na chłodno.

 

Zanim weźmiesz kredyt, porównaj oferty banków

Istnieją w naszym życiu takie wydatki, których praktycznie nie da się kupić, przy tym się nie zadłużając. Jednym z najważniejszych jest zakup mieszkania lub budowa domu. Warto dobrze przeanalizować oferty dostępne na rynku, tym bardziej, że nabycie nieruchomości to jedna z najpoważniejszych inwestycji w naszym życiu. Także tutaj skuteczna może okazać się porównywarka kredytów hipotecznych (www.lowcakredytow.pl), która pokaże rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, czyli RRSO.

Podobnie można postąpić, rozważając wzięcie kredytu na samochód. W takiej sytuacji, dobrze jest skorzystać z pomocy i sprawdzić jak w kalkulatorze kredytu samochodowego (www.lowcakredytow.pl) zostanie obliczony nasz kredyt. Analogicznie jak w przypadku nieruchomości, oferty poszczególnych kredytodawców mogą się od siebie znacząco różnić.

Jak poprawić swoją sytuację finansową? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się