16°C bezchmurnie

Chełmianki powalczą o zwycięstwo w olimpiadzie ZUS

Do finału ogólnopolskiej olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przeszło 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Wśród nich jest zespół szkół z Chełma. Finał już 26 kwietnia. Będzie go można śledzić przez internet.

Olimpiadę zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wzięło w niej udział ponad 24 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W etapie wojewódzkim stworzyli szkolne trzyosobowe zespoły. W marcu poznaliśmy finalistów. Wśród nich są uczennice z Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych im. XXIV Pułku Artylerii Pancernej w Chełmie: Oliwia Duda, Weronika Szeloch i Paulina Walczuk.

O zwycięstwo powalczą 26 kwietnia w Warszawie. Na laureatów olimpiady czekają laptopy, czytniki e-booków, tablety, dodatkowe punkty w rekrutacji na studia, a nawet indeksy. Można zdobyć między innymi indeks Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i łatwiejszy start w rekrutacji na trzy zamojskie uczelnie.

W tym roku odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie naszą olimpiadą. Wiemy, że dla uczniów szansa zdobycia dodatkowych punktów w rekrutacji na studia i indeksów to istotna motywacja do nauki mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. – Jesteśmy świadomi niewielkiej wiedzy ubezpieczeniowej nastolatków. Tym bardziej cieszymy się z tak dużej liczby uczestników. Zamierzamy dalej rozwijać nasz projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” i samą olimpiadę. Dzięki tym inicjatywom młodzi Polacy zdobywają wiedzę, która jest niezbędna do świadomego uczestnictwa w rynku pracy, a tym samym ubezpieczenia się od różnych ryzyk życiowych – dodaje prezes ZUS.     

Relację na żywo z finału olimpiady w Warszawie będzie można śledzić na kanale „Elektroniczny ZUS” na portalu Youtube (www.youtube.com/user/ElektronicznyZUS).

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” (wcześniej konkurs pod tą samą nazwą) jest elementem „Lekcji z ZUS”. To projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W jego ramach uczniowie uczestniczą w czterech lekcjach o systemie ubezpieczeń społecznych. Zajęcia dają między innymi praktyczną wiedzę o prowadzeniu firmy.

Chełmianki powalczą o zwycięstwo w olimpiadzie ZUS komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się